Про поширення інформації з питань ЗНО

15.09.2016 10:34
 
 


УКРАЇНА

Комунальна установа «Млинівський районний методичний кабінет» Млинівської районної ради Рівненської області

35100 смт Млинів, вул.Народна 1, тел.(036-59) 6-45-58

E-mail: mlinov_rmk@ukr.net Код ЄДРПОУ 36921828

 12.09.2016 р. № 137/01-20 

Керівнику ЗНЗ

        

На виконання листа Рівненського інституту післядипломної педагогічної освіти від 07.09.2016 № 01-16/995  «Про поширення актуальної інформації щодо умов, формату та проведення ЗНО 2017 та державної підсумкової атестації у форматі зовнішнього незалежного оцінювання, процедур експертизи та моніторингу якості освіти» просимо довести до відома педагогічних працівників інформацію про те, що з метою оперативного поширення інформації щодо умов, формату та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році, державної підсумкової атестації у форматі зовнішнього незалежного оцінювання, заходів щодо експертизи якості освіти, моніторингу якості освіти на освітньому порталі «Освіта Рівненщини» створено форуми, на яких висвітлюватиметься вся актуальна інформація з даних питань.

Розширену інформацію подаємо у додатку до листа. Просимо донести дані відомості до вчителів, учнів 11 класів, батьків випускників, організувавши у навчальних закладах слухання, класні години, розмістивши їх на дошках оголошень, сайтах, порталах навчальних закладів тощо.

 

 

Завідувач Млинівського районного

методичного кабінету                                                           Г.А. Цимбалюк

Сверблюк Любов Миколаївна

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до листа

Млинівського РМК

12.09.2016 № 137/01-20

 

 

Шановні освітяни, учні 11-х класів, батьки учнів!

 

Система освіти України зазнає суттєвих змін, спрямованих на її покращення. Зазнала суттєвих змін як система вступу до вищих навчальних закладів України, так і система зовнішнього незалежного оцінювання (далі – ЗНО), продовжують змінюватися й умови проведення державної підсумкової атестації (далі – ДПА).

На базі Рівненського обласного інституту післядипломної освіти як структурний підрозділ функціонує кабінет ЗНО та моніторингу якості освіти, одним і завдань якого є методичний супровід проведення зовнішнього незалежного оцінювання на Рівненщині, здійснення експертизи якості освіти та моніторингу якості освітнього середовища.

Враховуючи значні зміни, що стосуються організації та проведення ЗНО у 2017 році, значну кількість осіб, яка потребує оперативного донесення всієї інформації, коментарів, обміну думок, консультацій щодо умов, формату проведення ЗНО, було прийнято рішення про створення на порталі «Освіта Рівненщини» у розділі «Загальний форум» актуальних тем (ЗНО, ДПА, експертиза якості освіти, моніторинг якості освіти), доступ до яких би мали не лише зареєстровані користувачі (вчителі, педагоги, адміністрація НЗ тощо), а й учні, їх батьки, широке коло громадськості.

Отримувати інформацію можна за вказаним гіперпосиланням https://rivneosvita.org.ua/community/forum/index.php/forum1/ або www.rivneosvita.org.ua, вибравши у розділі «Спілкування» підрозділ «Загальний форум», на якому розміщено 11 тем, що стосуються ЗНО, ДПА та моніторингу якості освіти:

1.     Вступна кампанія до виших навчальних закладів України у 2017 році,

2.     ПІДГОТОВКА ДО ЗНО: БАЗА ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ. Тренувальне on-line тестування,

3.     НАРАДИ, НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ, ВЕБІНАРИ з питань організації та проведення у 2016-2017 навчальному році ЗНО, експертизи якості освіти, моніторингу якості освіти,

4.     ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2017 РОЦІ,

5.     Міжнародне порівняльне моніторингове дослідження PISA (Programme for International Student Assessment),

6.     Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 році,

7.     Моніторинг якості освіти від УЦОЯО,

8.     Експертиза якості освіти: апробація навчальної літератури для ЗНЗ,

9.     Експертиза якості освіти: апробація тестових завдань для наповнення банку тестів Українського центру оцінювання якості освіти,

10.                        Експертиза якості освіти: апробація електронних програмних засобів. Курс "Фінансова грамотність" ІІ рік.

11.                        ЗНО: українська література. Учням. Письменники, якими їх не вивчають у школі.

Оскільки це ФОРУМ, то відвідувачі можуть задавати запитання та оперативно отримувати на них відповіді. Окрім цього кожна тема має кнопку «Підписатися»  (її бачать лише зареєстровані та авторизовані користувачі), якщо натиснути на цю кнопку, то Ви автоматично будете отримувати сповіщення про появу новин у даній темі. Форуми ведуть працівники кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО.

Тепер дещо детальніше.

ТЕМА № 1.

Вступна кампанія до виших навчальних закладів України у 2017 році

У цій темі розміщується інформація щодо вступної кампанії у 2017 році, умови прийому до вищих навчальних закладів (загальні), порядок рейтингового відбору абітурієнтів у 2017 році тощо.

Просимо звернути увагу, що у 2017 році абітурієнти під час реєстрації на ЗНО будуть встановлювати пріоритетність обраних ВНЗ так, як це було у 2015 nf 2016 роках.

Перелік вступних іспитів абітурієнт дізнається у приймальній комісії ВНЗ, коли ознайомлюється із його Умовами прийому.

 

ТЕМА № 2. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО: БАЗА ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ. Тренувальне on-line тестування,

У даному розділі форуму розміщено гіперпосилання на базу використаних  тестових завдань Українського центру оцінювання якості освіти.

Для того, щоб перевірити свої знання з тих предметів, які виносяться на ЗНО у 2017 році, успішно підготуватись до ДПА-2017 у форматі ЗНО-2017, спробувати свої сили у виконанні тестових технологій, пропонуємо всім відвідувачам даного форуму скористатись ГІПЕРПОСИЛАННЯМ НА ЦЕЙ БАНК ЗАВДАНЬ.

Дані тестові завдання рекомендовані до використання у першу чергу ВЧИТЕЛЯМ, які викладають в 11-класах ЗНЗ, ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а., учні яких складатимуть ДПА у форматі ЗНО: пройдіть тестування, з'ясуйте відповіді на проблемні запитання (якщо такі були), ознайомтесь із видами тестових завдань: завдання з вибором однієї правильної відповіді із чотирьох, завдання з вибором однієї відповіді із п’яти, завдання на встановлення відповідності, завдання на встановлення послідовності. Перед кожним он-лайн тестуванням програма пише, з яких видів завдань та у якій кількості складається набір тестових задвнь. Після проходження тестування можна отримати варіанти правильних відповідей у порівнянні зі своїми результатами та побачити набрану кількість балів. Он-лайн тестування пропонує набір тестових завдань - це не формат тестового зошита Сертифікаційної роботи . Усі завдання укладено за предметами, потім за розділами тощо.  Тестові завдання можна копіювати (можна копіювати і правильні відповіді до них) та використовувати у навчальному процесі під час підготовки до ДПА та ЗНО.

 

ТЕМА № 4. ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ у 2017 РОЦІ. Ця тема вміщує посилання на накази Міністерства освіти і науки України про проведення ЗНО у 2017 році.

 

ТЕМА № 5. Міжнародне порівняльне моніторингове дослідження PISA (Programme for International Student Assessment)

У цій темі подаються відомості про підготовку до проведення України, зокрема і Рівненської області, до участі у вказаному вище дослідженні якості освіти.

 

ТЕМА № 6. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 році,

Дана тема буде висвітлювати всю необхідну інформацію щодо умов участі у пробному тестуванні. Пробне тестування дає учням можливість психологічно адаптуватись до процедури, а це суттєво спрощує участь в основній сесії. Просимо максимально сприяти учням 11-х класів у реєстрації на пробне тестування, оскільки у 2017 році результати тестування основної сесії ЗНО з української мови та літератури, математики чи історії України (за вибором учасника) та ще одного предмета за вибором учня будуть зараховуватись як ДПА та оцінюватись за шкалою від 1 до 12 балів.

 

ТЕМА № 7. Моніторинг якості освіти від УЦОЯО

Дана тема буде актуальною для вчителів, викладачів. Тут продовжимо розміщувати відомості про проведення моніторингових досліджень якості освіти серед учителів, у тому числі он-лайн тестувань для вказаної категорії; питань, які стосуються сертифікації педагогічних працівників.

 

ТЕМА № 8. Експертиза якості освіти: апробація навчальної літератури для ЗНЗ.

У даній темі будуть розміщуватись матеріали, які стосуються організації та проведення експертизи якості освіти в частині апробації навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів.

 

ТЕМА № 9. Експертиза якості освіти: апробація тестових завдань для наповнення банку тестів Українського центру оцінювання якості освіти,

Дана тема форуму повідомлятиме про заходи, спрямовані на проведення апробації тестових завдань для наповнення банку тестових завдань УЦОЯО. Участь в апробації будуть брати ті навчальні заклади, які будуть визначені наказами ЛРЦОЯО та УОН РОДА.

 

ТЕМА № 10. Експертиза якості освіти: апробація електронних програмних засобів. Курс "Фінансова грамотність" ІІ рік.

У цій темі буде продовжено висвітлення питань, які стосуються експертизи (апробації) електронних програмних засобів у 2016-2017 навчальному році, зокрема про проведення у Рівненській області апробації та моніторингових досліджень якості інтерактивного електронного посібника з курсу «Фінансова грамотність» для загальноосвітніх навчальних закладів.

 

ТЕМА № 11. ЗНО: українська література. Учням. Письменники, якими їх не вивчають у школі.

Дана тема містить повідомлення про життя, творчу діяльність українських письменників. Формат матеріалу дозволяє відкрити для себе письменника таким, яким його не вивчають у шкільному курсі з української літератури.

Окрім цього в тему включені повідомлення про те, де можна знайти екранізацію тих художніх творів, які виносяться на ЗНО у 2017 році.